نتایج جستجو برای عبارت :

رسمیت شناختن ارز دیجیتال

دو کلمه که باهام حرف میزنن فکر میکنن منو شناختن نمیدونن فلانی سه سال بامن هم اتاقیه ولی منو نمیشناسه سه سال همه احساسم برا یکیه ولی بازم منو نمیشناسه....
نمیدونم مشکل از منه که اینقدر سخت و دیر شناخته میشم یا مشکل از بقیه که فکر میکنن با نگاه اول و دو تا پست منو شناختن
درد، مانع از به رسمیت شناختن روزمرگی نمی‌شود. روزمرگی شجاعت می‌خواهد و در این زندگی، چه چیزی جز شجاعت ارزش دارد...؟ [برگرفته از وبلاگ this is it]
پ.ن: وقتی روزمرگی‌هات به چرخه‌ای ثابت بدل می‌شه که باید بارها و بارها تکرارش کنی و در نهایت می‌رسی به یه نظم رباتیک. اما چه می‌شه کرد وقتی جز این گریزی نیست؟ این‌جا شجاعت، به دام خمودی و بلاتکلیفی نیافتادنه و به رسمیت شناختن همون برنامه...
همین چند روز پیش برای معاینه‌ی چشم‌ راهی مطب چشم‌پزشک شدم،در حالی که خودم مطمئن بودم چشمانم ضعیف شده است در کمال تعجب شماره‌ی‌شان هیچ تغییری نکرده بود، با دو قطره نسخه‌ام را پیچید و خیالم را راحت کرد؛ داشتم به این فکر می‌کردم که ای کاش می‌شد قطره‌ای هم برای کنار رفتن هاله‌ی مقابل چشمان‌مان و شناختن آدم‌ها تجویز می‌کردند تا بعد از سال‌ها اطمینان و اعتماد در بزنگاه حساس زندگی پشت‌مان خالی نمی‌شد،شناختن‌های ،به خیال خود، کامل‌مان
هرمان هسه آلمانی را بسیار پسندیدم ...عجیب و غریب انگار شخص خود من است! انقدر انگار شخص خود من است که احساس می کنم دندانهای پیشین فک پائینش هم مثل مال من به جرمگیری  احتیاج دارد!
هیجان انگیز ترین چیزی که دمیان دارد می گوید این است که در تو کسی هست که از همه چیز تو خبر دارد و ریز و درشت خطاهایی که از تو سر می زند از اراده او نشات می گیرد و او سعیش را می کند که تو را به شکل منحصر به خود شخص خود تو به راهی ببرد که دلش می خواهد. به راهی که نهایتا کل زندگی ت
سجاد - به بهانۀ گام دوم صحبت‌های پیشین بسیاری تکرار شده است، اما کم‌تر سخنی در بیان لُب گام دوم رانده شده و کم‌تر قلمی بر تبیین صاف و ساده و بی‌شیله‌پیلۀ بیانیه رفته و کم‌تر بحثی دیده‌ایم که خود متن آن بیانیه را کافته و بن‌مایۀ خود آن بیانیه را بیرون ریخته باشد. تا جایی که در فاصلۀ انتشار بیانیه تا عید نوروز کم‌تر دیدیم تفسیر و تاویلی دو جمله‌ای و خلاصه از اعزۀ صاحب نظر حول گام دوم، که با خلاصۀ دو جمله‌ایِ آقا در رواق امام مشابه باشد: «ا
سجاد جلیلی - به بهانۀ گام دوم صحبت‌های پیشین بسیاری تکرار شده است، اما کم‌تر سخنی در بیان لُب گام دوم رانده شده و کم‌تر قلمی بر تبیین صاف و ساده و بی‌شیله‌پیلۀ بیانیه رفته و کم‌تر بحثی دیده‌ایم که خود متن آن بیانیه را کافته و بن‌مایۀ خود آن بیانیه را بیرون ریخته باشد. تا جایی که در فاصلۀ انتشار بیانیه تا عید نوروز کم‌تر دیدیم تفسیر و تاویلی دو جمله‌ای و خلاصه از اعزۀ صاحب نظر حول گام دوم، که با خلاصۀ دو جمله‌ایِ آقا در رواق امام مشابه با
چگونه سخن‌رانان با تکرار سخنان خودشان به بهانۀ تبیین گام دوم، بیانیه را به حاشیه راندند؟
به بهانۀ گام دوم صحبت‌های پیشین بسیاری تکرار شده است، اما کم‌تر سخنی در بیان لُب گام دوم رانده شده و کم‌تر قلمی بر تبیین صاف و ساده و بی‌شیله‌پیلۀ بیانیه رفته و کم‌تر بحثی دیده‌ایم که خود متن آن بیانیه را کافته و بن‌مایۀ خود آن بیانیه را بیرون ریخته باشد. تا جایی که در فاصلۀ انتشار بیانیه تا عید نوروز کم‌تر دیدیم تفسیر و تاویلی دو جمله‌ای و خلاصه

مردها خیلی سریع تر از دخترها احساساتشون رو develop میکنن.
هرچی مرد ظاهرا بی تفاوت تر و خشن تر باشه بدتره.
این چیزیه که دور و بر خودم میبینم و منو به وحشت میندازه. 
به مردها نگاه که میکنی اونها اگه تو رو دوست دارن، ته دلشون میمیرن برات.
شناختن مردها خیلی دشواره.
و وقتی میشناسیشون خیلی ترسناک میشه.
چگونه سخن‌رانان با تکرار سخنان خودشان به بهانۀ تبیین گام دوم، بیانیه را به حاشیه راندند؟
سجاد جلیلی - به بهانۀ گام دوم صحبت‌های پیشین بسیاری تکرار شده است، اما کم‌تر سخنی در بیان لُب گام دوم رانده شده و کم‌تر قلمی بر تبیین صاف و ساده و بی‌شیله‌پیلۀ بیانیه رفته و کم‌تر بحثی دیده‌ایم که خود متن آن بیانیه را کافته و بن‌مایۀ خود آن بیانیه را بیرون ریخته باشد. تا جایی که در فاصلۀ انتشار بیانیه تا عید نوروز کم‌تر دیدیم تفسیر و تاویلی دو جمله
معنی کلمه بالا تو دهخدا اینطوری نوشته:
استمزاج . [ اِ ت ِ ] (ع مص ) مزاج دانی کردن . (وطواط) (غیاث ).- استمزاج کردن ؛ زمینه بدست آوردن . استفسارکردن 

و در فرهنگ عمید اینطوری نوشته شده:

(اسم مصدر) [عربی] [قدیمی] صحبت کردن با کسی برای شناختن میل و خواهش او؛ رٲی و عقیده و ارادۀ کسی را در امری جویا شدن.

بسم الله الرحمن الرحیم 
شناختن امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) واجب است:
1)دلایل عقلی 
2)دلایل نقلی
دلایل عقلی:
علت ها و فلسفه هایی که برای ضرورت و لزوم وجود پیامبر گفته اند ،همان علت ها برای ضرورت وجود جانشین و وصی پیغمبر نیز صادق است که پس از رحلت آن حضرت لازم است بوده باشد تا مردم به جانشین پیغمبر در تمام شئون مختلف زندگی خود مراجعه کنند،همانگونه که به پیامبر مراجعه می کردند،پس بر خداوند متعال واجب است که او را نصب فرماید و و بر مردم نی
الان می‌تونم بگم حرف زدن درباره‌ی خود، گاهی درمانه، گاهی درد. شناختن این‌ها از همدیگه هم به دانش و تجربه‌ی دیگران نیاز داره، هم شناخت و آزمون‌و‌خطای شخصی.این سه جمله شاید خیلی ساده به‌ نظر برسه؛ ولی چیزهایی که من رو به نوشتنش رسوند اصلاً نه ساده بود، نه راحت.
شازده احتجاب
نوشته هوشنگ گلشیری

من اعتراف میکنم که تا امروز از شناختن هوشنگ گلشیری محروم بودم. شازده احتجاب روایتی بود که با آن توانستم بوف کور صادق هدایت را به درستی بشناسم. جریان سیال ذهن نویسنده آدم را به دیوانگی میکشاند.
من از این پس صدای هوشنگ گلشیری و شازده اش را از در و دیوار دانشگاه اصفهان خواهم شنید.

قیمتش به چاپ امسال ۱۳ تومان است. پول یک لیوان ذرت مکزیکی است که بروید با عشقتان شریکی نوش جان کنید. (البته به مناسبت ولنتاین) 
مهمترین و ارزشمندترین داشته های یک خانواده، فرزندان آنها می باشد.برای تربیت کودک دلبندمان باید از همان کودکی اون را به جامعه آشنا کنیم و ویژگی ها و ظزفیت های او را شناسایی و پرورش دهیم.به همین دلیل به شناختن بهترین مهدکودک در شیراز نیاز داریم.هزینه مهدکوک ها در شیراز بستگی به سرویس ها و کلاس هایی که برگزار می کنند دارد.در جدول زیر بهترین مهدکودک های شیراز به همراه آدرس و تلفن آورده شده است
عشق در لحظه پدید می آیددوست داشتن در امتداد زمان؛این، اساسی ترین تفاوت میان "عشق و دوست داشتن" است.عشق، معیارها را درهم می ریزد...دوست داشتن بر پایه ی معیارهابنا می شود...عشق ناگهان و ناخواسته شعله می کشددوست داشتن از شناختن و خواستن سرچشمه می گیرد...عشق، قانون نمی شناسد!دوست داشتن، اوج احترام به مجموعه ای از قوانین عاطفی ست...عشق، فوران می کند چون آتشفشان و شره می کند چون آبشاری عظیم ...دوست داشتن، جاری می شود چون رودخانه ای بر بستری با شیب نرم
- روغن های پایه تصفیه:روغنهای پایه ای هستند که از تصفیه روغنهای کارکرده (سوخته ) موتور بدست می آیند و به دلیل پایین بودن تکنولوژی تصفیه دارای کیفیت پایینی می باشند. علاوه بر دستگاههای آزمایشگاهی ، حس بینایی و بویایی می تواند در شناختن این نوع روغنها کمک کنند.
روغنهای پایه تصفیه ، دارای بوی تند اسید و یا بوی سوختگی هستند و معمولا رنگ این روغنها "آلبالویی" می باشد.
او
جدا کردن انسان از شبه انسان به دانائی است و دانا کسی است که بداند بودِ نخست که بوده، چه بوده و چه خواسته و چرا آفریده است و اگر آفریده! ما را آفریده یا سیستمی را آفریده تا ما را بسازد و ....
جایگاه «ما»، در میان این خواسته کجا و از چه و برای چه بوده است و پاسخ بر پرسش هائی که یک شبیه انسان به آن نیاز دارد تا به هست انسانی برود چیست.
گفتگوی ما در این سلسله نوشتارها با توجه به فرومایگی شبه انسان ها و سوءاستفاده ای که ذات نسناس بر آن استوار است کاینچ
این ی مدت من دائم در حال بدو بدو بودمیه دل سیر نشده ک بخوابم
پاهام تاول زده و درد میکنه
ولی فوق العاده چیزهای جدید کشف کردم
میدونید آدم بعد ی سنی دیگه همه چیز براش تکراری میشه و اونوقته ک تبدیل به ی آدم بزرگ که همه چیزو میدونه! نمیدونه ها ادعای دونستن میکنه و اونوقته ک آدم رشدش رو به زوال میره و اینجاست ک زندگی آدم تبدیل ب یه روتین مسخره میشه
اما زمانی آدم از زندگیش داره نهایت لذت رو میبره ک دائم در حال یادگیری باشه
حتی ی زبان یا ی سبک نقاشی!
در ح
این ی مدت من دائم در حال بدو بدو بودمیه دل سیر نشده ک بخوابم
پاهام تاول زده و درد میکنه
ولی فوق العاده چیزهای جدید کشف کردم
میدونید آدم بعد ی سنی دیگه همه چیز براش تکراری میشه و اونوقته ک تبدیل میشه به ی آدم بزرگ که همه چیزو میدونه! نمیدونه ها ادعای دونستن میکنه و اونوقته ک آدم رشدش رو به زوال میره و اینجاست ک زندگی آدم تبدیل ب یه روتین مسخره میشه
اما زمانی آدم از زندگیش داره نهایت لذت رو میبره ک دائم در حال یادگیری باشه
حتی ی زبان یا ی سبک نقاشی
خب دوستان قصد دارم در این وبلاگ هنرمندانی رو به شما معرفی کنم که زحمات زیادی رو می کشن ولی نامشون اون قدر ها مطرح نیست و خیلی خوبه کسایی رو بشناسیم که واسه هنر موسیقی زحمت فراوونی کشیدن ولی همیشه در رده ی دوم بودن. 
با من همراه باشین تا هنرمندان در پشت پرده ایی رو بهتون معرفی کنم که بعد از شناختن حسابی طرفدارشون می شید.
شناختن جوجه سهره نر از ماده:

۱- سر جوجه نر از ماده بزرگتر و گرد تر (فندقی شکل ) است.
۲- نوک جوجه نر بزرگتر و ضخیم تر و مخروطی شکل است.
۳- جوجه سهره نر سینه ای پهن و صاف دارد.
۴- سیاهی روی کتفهای جوجه نر پر رنگ تر از جوجه ماده است.
ادامه ی پست در ادامه مطلب....
ادامه مطلب
بزرگترین اتفاق امسال که هنوز یه کم ازش باقی مونده
شناختن خودم بودکه چقدر اهدافم کوچیکه محدوده و ارزش نداره
و خدا نکنه یه بچه مثل خودم در آینده ها داشته باشم!
و بعدش شناختن آدمای اطرافم
فهمیدم توجه به خانواده همسرم،فقط باعث متوقع شدنون شده و متوجه نشدن که همه چی از روی لطف و احترام بوده وگرنه وظیفه ای نداشتم!
فهمیدم که بعضی جاها  با بعضی افراد خیلی بد رفتار کردم و میشد بهتر باشه
یه بار هم میخواستم با یه بنده خدایی حسابی دعوا راه بندازم که یه ب
حکومت سازان کتابی سیاسی می باشد
که توســــط سرگئی نیلوس نگاشته شده
است.
موضوع فرعی کتاب پروتکل سران یهود است.
که داری 24 پروتکل می باشد.
لذا نویسنده ی کتاب حکومت و شیوه ی حکومت
را از منظر سران یهود تبیین می کند.
کتابی فوق العاده عمیق و ژرف می باشد
که شیوه ی حکومت غیر انسانی را ترویج می کند
و ارزش خواندن دارد برای شناختن بعضی مسائل
لذا توصیه موکد برای عزیزان گرامی دارم که این کتاب
را حتما تهیه نموده و مطالعه نمایند.
ادامه مطلب
رفتم خرید
دارم تغییر میدم ولی آروم
دوستم میگفت به نظر میرسه حالم خوب نیست، عین آدمی شدم ک نمیدونه چی میخواد،دیگه مثل قبل شاد نیستم و از چشمام شیطنت نمیباره
بابام میگه چرا انقدر روژ های پررنگ میزنم منم گفتم دوست دارم دوست دارم دوست دارم
در حقیقت خودمم نمیدونم چی میخوام
کلا از اولی ک من شروع کردم دنیا رو شناختن نمیدونستم از دنیا چی میخوام
اینو صدبار تو وبلاگم گفتم
حالا اینکه هرکی از راه میرسه اینو ب من میگه یعنی از قیافم میباره ک نمیدونم دقیق
من فکر کردم بلدم. بلدم که وانمود کنم. 
اما انگار اون شب، یه چیزی شکست. یه چیزی که احتمالا درست نمی‌شه، حداقل نه به این زودی. دلم نشکسته، نه، نمی‌دونم چیه که خرد شده و وجودم رو خرده‌شیشه پر کرده. اما هرچه‌قدر هم که بگم و بخندم و تشکر کنم و تعریف کنم، اون چیزی که خرد شده انگار قرار نیست برگرده. من خوبم. من خوبم. من خوبم. 
+تو هم همین‌طور، می‌شه محض رضای خدا دست از وانمود به شناختن من برداری؟ تو هیچی راجع به من نمی‌دونی، هیچی. علاقه‌ای هم ندارم ک
امیراالمومنین ع میفرمود جان خودرابمطالب.شگفت حکمت استراحتدهید زیرا جان همچون تن خسته شود 2 امبدالمومنین ع میفرمود ای دانشجو همانا دانش امتیازات بسباری دارد اگر بانسان کاملی تشبیه شود سرش تواضع است چشمش بر رشگی وگوشش  فهمبدن زبانش راست گفتن حافظه اش کنجکاوی  دلش حسن نیت خردش شناختن اشیا.،و امور دستش رحمت پابش دیدار علما همتش سلامت حکمتش پرهبز کادی قرار گاهش رستگاری جلو دارش عافیت مرکبش وفا ایلحه اش نرم زبانی  شمشیرش رضا کمانش مدارا لشگر
زهری گوبد از حضرت علی بن الحسین ع پرسیبد  ند بهترین کردارها در نزد خداوندچیست فرمو د کرداری پس از شناختن خدای عزوجل وشناختن پیغمبرش ص بهتر از بغض دنیا نیست زیرا که برای ان شعبه های بسیاری است وبرای گناهان  نیز شعبه هایی   است پس اول چیزی که بوسیله ان نافرمایی خداوند شد کبر بود وان گناه شیطان بود انهنگام که سرباز زد وتکبر ورزید واز کافران شد سپس حرص است وان گناه ادم وحوا ع بود انهنگام که خداوند عزوجل باندو فرمود بخورید  از هرجا که خواهید  و
امیر المومنین،ع میفرمود جان حودرا بمطالب شگفت حکمت استراحت دهبد زیرا جان هم چون تن خسته میشود 2 امیرامومنین ع میفرمود ای دانشجو همانا دانش امتیازات بسیاری دارد اگر بانسان کاملی تشبیه شود سرش تواضع است چشمش بی رشکی  گوشش فهمیدن وزبانش راست گفتن حافظه اش کنجکاوی دلش حسن نیت خردش شناختن  اشیاو امور دستش رحمت پایش دبدار علماهمتش سلامت حکمتش پپرهیز کاری و قرار گاهشد رستگاری جلو دارش عافیت و مرکبش وفا اسلحه اش نرم زبانی شمشیرش. رضا کمانش مدارا
دکتر محمد فاضلی مطلبی تحت عنوان نااستادان و نادانشجویان در روزنامه ایران منتشر کرده است. در آنجا به این مطلب می‌پردازد که دانشگاه‌ها تحت فشار کمبودهای مالی دست به دامان تأسیس پردیس‌های دانشگاهی شده‌اند و دانشجو را به چشم پول می‌بینند. دانشجویی که قرار است به عنوان نیروی انسانی متخصص و مشارکت‌جوی جامعه تربیت شود اما به فرد سرخورده‌ای تبدیل می‌شود که نه جامعه خود را می‌شناسد و نه حتی حوصله شناختن دغدغه جامعه خود را دارد.
ایشان به نقل ا
دکتر محمد فاضلی مطلبی تحت عنوان نااستادان و نادانشجویان در روزنامه ایران منتشر کرده است. در آنجا به این مطلب می‌پردازد که دانشگاه‌ها تحت فشار کمبودهای مالی دست به دامان تأسیس پردیس‌های دانشگاهی شده‌اند و دانشجو را به چشم پول می‌بیند. دانشجویی که قرار است به عنوان نیروی انسانی متخصص و مشارکت‌جوی جامعه تربیت شود اما به فرد سرخورده‌ای تبدیل می‌شود که نه جامعه خود را می‌شناسد و نه حتی حوصله شناختن دغدغه جامعه خود را دارد.
ایشان به نقل ا
از دور که به خودم و زندگیم نگاه میکنم میگم نه دیگه آدمای جدیدی قرار نیس ولرد زندگیم بشن زندگیم اونقدر حال بهم زن هس که خودمم میخوام ازش فرار کنم از زندگیم از خودم از اطرافیانم 
یا مثلا وقتایی که حوصله ندارم با ادمای جدید اشنا بشم نمیخوام بدونم کی اند چی اند و حتی اسمشون چیه!چون همیشه پیش خودم میگم همه ادمارو هم که بشناسم هیچ کس حاصر به شناختن تو نیس! شاید حرفام عجیب باشن و هیچکس نفهمه چی میگم. نمیدونم هرشب سعی میکنم تو ذهنم خودم با آدمی که نمیش
تکبر بر پیغمبران و امامان مانند کسانیکه بانهانگرویدند و گفتندانومن لبشرین مثلنا بلکه بایشان ناسزا گفتند و انهارا کشتند تکبر بر بندگان خدا وسبب تکبر چند چیز است 1 علم ودانش 2 عمل و عبادت3 حسب و نصب نژادی 4 چمال وزیبایی 5 ثروت و داریی  6 زور وبازو و نبرومندی 7 دوشتن پیروان و یاران و شاگردان و نو کران و فامبل و خوبشان  اما معالجه تکبر دو راعلمی و عملی دارد راه علمیش اینستکه انسان بحقارت و پستی خود و عظمت و کبریایی پروردگارش اگاه شود ولی این دو اگا
آفتاب نیوز: در این گزارش آمده است که ایالات متحده به دنبال به رسمیت شناختن توافق نامه تجارت با انگلستان است که در صورت عدم تأیید توافقنامه تجارت بین انگلیس و کشور دیگر ، اگر در توافق تجاری بین انگلیس و کشور دیگری انجام شود ، این حق را دارد که از برخی قسمتهای این پیمان خارج شود.
در این بیانیه از چین نام برده نشده است ، اما مقامات دولت انگلیس در واشنگتن آن را به عنوان یک هیولا می دانند تا از روابط نزدیک چین و انگلیس جلوگیری کند. این مقاله براساس
هنرمندا طبع لطیفی دارن, شارلاتانام اونارو شناختن, به راحتی میتونن تحریکشون کنن و اشکشونو در بیارن!از شون براطوماراشون امضا بگیرن.
اینا با یه کشمش گرمیشون میکنه و با یه برنج سردیشون.
ونیز, توی اینا معتادم زیاده, چون بخاطر طبع لطیفشون, در برابر دنیای جدی, به شدت آسیب پذیرن.
با اینا از منطق و واقعیتم صحبت نکن, چون توی فضای دیگه ای ین و اتفاقاً میگن تو نمی فهمی.
حالا:
آدمای دیگه اینارُ ممکنه با آدمای کلاه بردار, دو رو, نرخ روز خور و شارلاتان یکی بگیر
به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت که، سفر برنامه ریزی شدهرجب طیب اردوغان، مهتر جمهور ترکیه به واشنگتن در پی رای مجلس نمایندگان آمریکا با شعار تحریم ترکیه و به رسمیت باز شناختن جنایت ارامنه بوسیله عنوان نسل کشی در هاله ای از ابهام قرار خمود بود. این موارد خشم اردوغان را برانگیخت ولی دکه اردوغان در بیانیه ای اعلام کرد، رهبران آمریکا و ترکیه چهارشنبه ۱۵ آبان تو تماسی تلفنی "مداومت کردند که آن ها چهارشنبه (۱۳ نوامبر) با
سلام
خیلی از خانواده ها با دوران شناخت طولانی مدت قبل از ازدواج موافق نیستند و به اصطلاح خیلی روی مسئله ی محرم و نامحرم تاکید دارن. اصلا چه طور میشه خانواده ها رو بابت این داشتن دوران نامزدی متقاعد کرد؟
پدر خودم مرد قانون هستند، به نظر شما بیان کردن دلایل طلاق های مختلف و آسیب های اجتماعی و روحی این مسئله به طرفین باعث میشه بتونم از حساسیت پدرم راجع به این دوران شناخت نسبتا طولانی کم کنم؟، پیشنهاد شما برای این دوران شناخت دقیقا چه مدت زمانی
 حل دعواهای زن و شوهری
بسیاری از زوجین در هنگام بحث کردن، سعی می کنند ثابت کنند که مقصر نیستند و حق با آنان است و علت مشکلات ایجاد شده همسرشان است و او مقصر اصلی است. 
دقت کنید هیچ مشکلی با متهم شناختن همسرتان حل نخواهد شد

ادامه مطلب
تاریکی توهم فراموشی‌ست، گنگی و گیجی قرص‌های خواب‌آور. خاطره‌ای محو و کدر در سرگیجه‌ها تکرار می‌شود. پس می‌زنیم، مست می‌کنیم، خاک می‌پاشیم تا از یاد ببریم اما تصویر نیمه‌ای در پس ذهن نشسته و از خاطر نمی‌رود. قلم را روی کاغذ می‌لرزانیم اما کلمه نمی‌شود. می‌خواهیم بگوییمش و بیرون بریزیم اما از زبان الکن ما فقط داد و ضجه‌های لال‌وار بیرون می‌زند. نه فراموشش کرده‌ایم، نه دیگر یادمان می‌آید که چیست. تاریکی ترس ندارد. بی‌قرار نباید بش
حکومت سازان کتابی سیاسی می باشد
که توســــط سرگئی نیلوس نگاشته شده
است.
موضوع فرعی کتاب پروتکل سران یهود است.
که داری 24 پروتکل می باشد.
لذا نویسنده ی کتاب حکومت و شیوه ی حکومت
را از منظر سران یهود تبیین می کند.
کتابی فوق العاده عمیق و ژرف می باشد
که شیوه ی حکومت غیر انسانی را ترویج می کند
و ارزش خواندن دارد برای شناختن بعضی مسائل
لذا توصیه موکد برای عزیزان گرامی دارم که این کتاب
را حتما تهیه نموده و مطالعه نمایند.
ادامه مطلب
دایی گرامی برادرزاده م( به عبارتی برادر همسر برادرم) فکر کن یه آقاپسری هم سن و سال حالای من؛ تصمیم گرفته با خانومی ازدواج کنه که 2 فرزند داره و هم سن خودش هست. بخش زیبای این ازدواج برای من دو تا دلیل آقا ساسان برای ازدواج با لاله خانوم هست؛ اول اینکه گفته چهارسال وقت گذاشتم شناختمش. حالا که خوب و بدش رو میدونم بذارم کجا برم یه آدمی رو از صفر شروع کنم به شناختن؟ 
و در جواب مخالفت دیگران برای ازدواج یک پسر با خانومی با شرایطی که ذکر شد میفرمایند ب
به نظر شما یک کارمند خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ یک کارمند خوب را چطور تعریف می‌کنید؟ آیا تجارب شغلی یا اخلاق در محیط کار، فاکتورهای اصلی برای شناختن ویژگی‌های کارمندان خوب هستند؟ آیا شایستگی در حوزه‌ای خاص می‌تواند به عنوان عاملی اصلی برای تصمیم‌گیری درباره ویژگی‌های یک کارمند خوب شناخته شود؟
در حالی که مهارت‌های فنی و دیگر مهارت‌های تعریف شده‌ای که در شرح وظایف شغلی آمده است، نقش مهمی را در تصمیم‌گیری راجع به یک کارمند بازی می‌کنند
نبوغ ، خود را به کار سپردن است .

کسی که احساس میکند ترکش کرده اند ، کتابی به دست میگیرد ؛ و با اندوهی بزرگ در می یابد صفحه ای که میخواهد ورق بزند ، قبلا بریده شده است، و حتی اینجا به وجودش نیازی نیست. 

خوشبختی یعنی توانایی شناختن خود ، بدون ترسیدن. 

خب دارم میخونمش و هرچی بیشتر میخونم میفهمم یعنی چی که میگفتن نثرش مثل همه نیست. یه جاهاییشم نمیفهمم  . جاییم که در مورد نوشتن یاد داده بودو نخوندم احساس کردم شاید نباید بخونمش نمیدونم چرا فقط یه
شهادت مفهوم مقدسی است که در قاموس موحدان داستان آشنایی دارد. شهادت مقامی است بلند که طمع صالحان را در دست یافتن به خود بر می انگیزد. اما شهادت چگونه به دست خواهد آمد؟ آیا عبادات شخصی و اخلاص فردی برای دست یافتن به مقام شهادت کفایت می کند؟ برای پاسخ به این سوال باید عمل شهدا را ملاحظه نمود. شهادت در کنج خانه و در عبادات فردی رخ نخواهد داد. آنکه در پستوی خانه خود در حال ذکر گفتن است و کاری با ستمگران عالم ندارد، بهره ای از شهادت نخواهد برد. مگر ای
یکی از نگرانی های مادرانه ام برای تو این است که چطور یادت بدهم آدم ها را بشناسی! ساعت ها به این فکر میکنم و بین کتاب ها پرسه میزنم و کلمات را بالا و پایین میکنم که ببینم برای شناساندن هر شخصی به تو باید چه تدبیری را به کار ببندم؟ اگر قرار است برایت بگویم، باید دستت را بگیرم و کجا ببرم و بگویم؟ در کدام کافه یا گلزار یا مسجد یا موزه؟ اگر قرار است حرفی نزنم با چه فیلم یا کتابی آن آدم را پیش چشمانت به نمایش بیاورم؟همه ی اینها ساعت ها فکر میبرد و الحق
سلام دوستان خانواده برتری
۲۶ سالمه (و وقت ازدواجمه و شرایطش رو هم دارم تا حدی) و دختری ۲۴ ساله رو دوست دارم واسه ازدواج که متاسفانه مثل هم هستیم (و مکمل هم نیستیم تو این موارد):
مثلا اینکه هر دومون پدرمون رو از دست دادیم(در اثر بیماری)، هر دومون خانواده با شرایط اقتصادی متوسط داریم، هر دومون انتهای تحصیلیم و شاید بعدا بخواهیم باز هم ادامه تحصیل بدیم و ...
من شخصا به ایشون علاقمندم و ایشون رو فعلا بعنوان تنها کیسم در نظر دارم برای ازدواج، ولی ای
گاهی با خود فکر میکنم در کجای این کره خاکی زندگی میکنم ؟پشیمان میشوم از دانستن،فهمیدن،شناختن،مطالعه کردن و آگاه شدن از دنیای بزرگ زندگانی!!!جامعه ایی که ظاهرش زیبا اما درونش ترس است. ترس از کوچکترین انتقاد که مبادا لکه ننگ خائنی را بر رخسارت نمایان کنندو نقابی ناحق را بر چهرت بپوشانند. کاش کمی تحمل انتقاد داشتیم آنهم برای اصلاح و نه تخریب . اما در جامعه من چنان لذت صندلی های قرمز و سبز و نرم و راحت به دل مدعیان مالک این سرزمین نشسته که حتی با
حدودا سه ماهی میشه که برای تحصیل از ایران اومدم بیرون. دیروز داشتم مطالب قدیمی تر وبلاگمو میخوندم و واقعا از این پروسه ی سختی که طی کردم به شگفت اومدم.. اگه بخوام مسیرمو بعد از تموم شدن کارشناسی توصیف کنم ، باید بگم اول کار اعتماد بنفس پایینی داشتم و همین باعث شد سرکاری برم که مناسب من از هر نظر نبود و در نهایت پس از شکست های متعدد ، شروع کردم به شناختن خودم ، اینکه چه محیطی برام مناسبه ، اینکه چی از زندگیم میخوام و بعدش با خوندن کتابای محتلف رو
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اصلی‌ترین استراتژی ما به رسمیت شناسی ارز دیجیتال است. به رسمیت شناسی به این معنی که از لحاظ قانونی پروانه بهره‌برداری برای استخراج ارز دیجیتال صادر شود.به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایلنا، امیر ناظمی با بیان اینکه به رسمیت شناسی ارز دیجیتال یکسری الزامات دارد که آن الزمات باید رعایت شود، گفت:    وزارت ارتباطات، تقاضای خود را در این باره هشت ماه پیش به دولت داده است و این تقاضا به جلسات کمیسیون‌
پس از مدت ها حرف و حدیث و کشمکش بر سر ارزهای دیجیتال، دولت بالاخره آن را به رسمیت شناخت.
الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از موافقت کمیسیون اقتصادی دولت با به رسمیت شناختن صنعت بیت‌کوین خبر داد.
الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس جزئیات جلسه‌ی کمیسیون اقتصادی
در مورد ارزهای دیجیتال که با حضور مسئولان وزارت اطلاعات، وزارت اقتصاد و
پدافند غیرعامل برگزار شده بود را تشریح کرد. به‌گفته‌ی وی در این کمیسیون،
بیت کوین به‌عنوان یک ص
تو این یکی دو روز که اینترنت قطع شد کلی چیز جالب برام پیش اومد که هی دلم خواست برم درموردشون تو کانالم (@spotlightz) بنویسم، ولی نشد. مثلا، یکشنبه که می‌خواستیم با پاکان بریم شهرشون، کنار جاده ایستادیم منتظر ماشین، که یهو یکی از بازیگرای پایتخت جلو پامون ترمز کرد!:)) اصلا خیلی هیجان‌انگیز بود!:)) سوار شدیم، سلام علیک کردیم. هر کی هم بعد از ما می‌خواست سوار شه تا راننده رو می‌دید یه لبخند می‌زد بعد سوار میشد. همه می‌شناختن. خییییلی آدم باحال و مهرب
یکی از مسائلی که برای همه والدین جالب و قابل توجه است شناخت آن‌ها توسط نوزاد است و این که نوزاد از کی مادرش را می‌شناسد و در چه سنی این شناخت صورت می‌گیرد. مادرشخصی است که زمان زیادی را با نوزاد می‌گذراند و دوست دارد بداند که فرزندش از چه زمانی او را به خوبی می‌شناسد و می‌داند که او با بقیه افراد فرق دارد. روش‌هایی وجود دارند که می‌تواند به مادر کمک کند تا نوزاد او را زودتر بشناسد. گاهی بعضی از اتفاقات و رفتارها می‌تواند مانع از شناخت نو
اول فکر می‌کردم خیلی خوب و دقیق دوروبری‌هام رو می‌شناسم و تا عمق مناسبی از افکارشون نفوذ دارم.
بعد نتیجه گرفتم نباید خیال کنم همه رو می‌شناسم و قبول کنم ممکنه آدما حیلی با اون چیزی که فکر می‌کنم فرق دارن.
حالا چی؟ حالا فکر می‌کنم اگه همه ذهنیتام رو معکوس و قرینه کنم، نتایجی که حاصل می‌شه خیلی به واقعیت نزدیکه.
هرچی بزرگتر می‌شم بیشتر می‌فهمم هنوز خیلی بچه موندم.
پ. ن. اول. از خوبیا بزرگ شدن هم اینه که می‌تونی عوض عقده‌های کودکیت رو دربیا
امام حسین جامع بین اضداد بود. در روز عاشورا امام به خاطر اموری مضطرب شدند، اما هرچه به اضطراب حضرت افزوده میشد، قلبش آرام تر میشد. بنابراین امام حسین همان مضطرب وقور است... 
خصائص الحسینیه از شیخ جعفر شوشتری
اما در این واقعه مهم است که توجه کنیم که او به قول عرفان نظر آهاری فرشته نبود. بال هم نداشت. رویین تن نبود و پیکر پولادین نداشت. مادرش الهه ای افسانه ای نبود و پدرش نیم خدایی اسطوره ای. 
او انسان بود. انسان. و همینجا زندگی میکرد. روی همین زمی
باید عشق به جا آورده شود. اگر جان بخواهد، بخواهد. تن چه می‌خواهد؟ عشق را تن چه کار؟ تن را نگاه دار چنان، تا عشق به جا آری. 
جهان از کف دست چون دود بر می‌خیزد. ناآشنایی را خوش است. ناشناسی را شناختن خوش است. ندانسته را دانستن خوب است. خوب است؟ نه؛ درست است، مهرآمیز است و حقیقی. تنها ناآشنا حقیقت است. 
من شناس نمی‌شناسم. خاص نمی‌شناسم و عام نمی‌دانم. تنها آن به‌خود‌تپیده می‌دانم که از خویش فرو ریخته است. 
در خرابات می‌گذرم، از میان این دنیای خ
{شناخت شناسنامه ای امام زمان(عج) - شماره 40}

کلام آخر، ترازوی کافر شناسی

امام کاظم(ع) میفرمایند: کسیکه درباره چهار چیز شک کند، به تمام آنچه خدا نازل کرده کافر شده است؛ یکی از آنها شناختن امام در هر عصر و زمان است که شخص امام و صفاتی را که داراست بشناسد.
[بحار الانوار؛ جلد۶۹؛ صفحه۱۳۵]
از آنچه تا کنون در حوزه وُجوب شناخت امام زمان بیان شد، به این نتیجه میرسیم که مساله شناخت، اولین و مهمترین مرحله کار در عرصه مهدویت است. چرا که شناخت، مقدمه و موتو
یه تیکه بنر گذاشتن تو دانشگاه بالاش نوشتن: "اگر دانشجوی ترم یک بودم...."
داشتم فکر میکردم که خب من اگه دانشجوی ترم یک بودم چیکار میکردم!
راستش تازگیا دارم فکر میکنم که منم اشتباه کردم یه جاهایی!قبلنا میگفتم درسته اشتباه بوده ولی تجربه شده!و از این داستانا!
الان دارم فکر میکنم نه واقعا اشتباه بوده و پشیمونم!و اگر برگردم به قبل ، به اون موقع که ترم یک بودم ، شروع میکنم معاشرت بیشتر با ادم ها ولی باهاشون همون اول راه دوست نمیشم!دوست پسرمو از دانشگا
حدس می زنم همه چیز دیگر تمام شده باشد. جایی برای جبران نیست.شرایط هیچ کدام از ما به آن چه که بود باز نمی‌گردد. از این آرزو که برای همیشه کنار هم باشیم گذشته‌ام. نه فقط زندگی‌ها و مشغولیت‌هامان دیگر با هم نمی‌خواند، می‌خواهد ازدواج کند و کسان دیگری را بیشتر از من دوست دارد، به نظرم سبکبالی فیلسوفانه‌اش را هم یک جایی در این چهار سال گم کرده. دلم برای عدالتفر می‌سوزد، قلب زیبایی دارد. اگر چه تفاوتهامان بسیار باشد، اما تنها دیدنش چیزی را در م
یک عده هستند که حقیقت را تجربه کرده‌اند، اما زبانِ بیانِ آن را ندارند.
عده ای نیز هستند که حقیقت را تجربه نکرده‌اند، اما چرب زبانند  و می‌توانند با چشم بندیِ زبانی، دیگران را بفریبند و خود را عالم و عارف جا بزنند. کافی ست به عمقِ چشمانِ این اهل شعبده نگاه کنی، بی تردید، متوجه خواهی شد که آگاهی و روشنی هنوز دل و جانِ آنها را لمس نکرده است.
وقتی از خدا سخن میگویند، هیچ لطفی و لطافتی در کلامشان نیست.
وقتی درباره عشق سخن میگویند، به هیچ وجه اثری 
شهر سوال - اسلام هر سنت معقول و سازنده ای را تائید می کند و با هر عمل جاهلانه و
خرافی ای مخالف است و ضمن به رسمیت شناختن و حتی توصیه به تفریح، بستری
سالم برای آن را لازم می داند.بخش سایر مسائل شهر سوال بر بال اندیشه ها
ادامه مطلب
با عرض سلام خدمت دوستان خانواده برتر 
خیلی دوست داشتم یه مطلبی تو حیطه زئوس تایپ ها بذارم، امیدوارم مفید باشم. 
در واقع زئوس به عنوان خدای خدایان تجسمی از ضمیر ناخودآگاه جمعی مردم یونان از حس اقتدار گرایی هستش . در این سایت که احساس کردم خیلی از کاربرها فکر می کنند حس اقتدار گرایی در همه آقایون هست در واقع این حس فقط در مردهایی وجود داره که انرژی زئوس در اون ها آزاد شده، راه شناختن این مردها خیلی راحته، این آقایون ذاتا از نه شنیدن متنفرند و ن
به مریم گفتم نمی خواهم از بخش تاریک وجودم فعلا حرفی بزنم؛ همان بخشی که این روزها بر ناکامی متمرکز است. وقتی نمی نویسم این بخش تاریک بزرگ تر می شود. نمی توانم خوب و درست از چیزی که گذشته بنویسم و شاید همین است که دارد همه چیز را سخت می کند. به او گفتم این که نمی توانم بنویسم آزارم می دهد. واقعا آزارم می دهد و انگار که در برابر جهان من را نا توان تر کرده است. چند ماهی است مداوم فکر می کنم چه ناتوان و ضعیفم در برابر جهان. این که در نهایت تمام ماجراها خ
آرامم کنای عطری که در فضا پیچیده ای..من آرامش ابدی ام را از تو انتظار دارم..از تو که خداوندتو را برای آرامش من و امثال منفرستاد،مگر جز عطر نرگس ،زمستانم شفا دارد؟....تو را از عطر بهشت خودفرستادوزمین بوی تعفنبوی گناهو دلشکستگی میدادتو برگرد دوبارهما از زمین مهاجرت خواهیم کرد،..ای دلیلو ای آرامش حقیقیِ انسانیت!درست است که زمینیان جایی برای تو نه ساختند..و بوی آلوده ی زمین را نتوانی تحمل آورد..امابعضی هایماناین زمین را بدون ظهورتتحمل نخواهیم کر
دوست دارم راجع به خودم حرف بزنم 
و دوست دارم خودم رو با ساده ترین و راحت ترین کلمات معرفی کنم
و دلم میخواد این برون ریزی رو همین الان که بازدیدای وبلاگم به زور به روزی 20 تا میرسه و 11 تا دنبال کننده دارم انجام بدم، مبادا که روزی بیاد و تحت تاثیر وجود جمعیت زیادی که ممکنه من و دنبال کنند دست به خود سانسوری بزنم 
روز پنجم بهمن ماه سال 1370 به دنیا اومدم و از لحظه تولد دختر ناز پرورده ای بودم که به لطف پدر و مادری فداکار طعم سختی زندگی رو نچشیده
تو تما
سلام عرض شد
بنده دختری هستم که برادری دارم حدودا 29 ساله با قد 181 و ظاهر خوب که از نظر شناخت روحیه پسرونه ش احتیاج به رمزگشایی داره. یعنی دلم میخواد برای شناختن روحیاتش از خانم و آقایون اینجا مشورت بگیرم. خودش به طور مستقیم چیزی نمیگه و هدف هم لزوما دونستن این مطلب نیست. میخوام بیشتر روحیه ش رو رمزگشایی کنم تا بتونم در انتخاب بهتر زن آینده ش بهش کمک کنم.
سوالم اینه که رفتار این پسر 29 ساله رو در برخورد متفاوت با این دو تا دختر چطور ارزیابی میکنید؟
حدس می زنم همه چیز دیگر تمام شده باشد. جایی برای جبران نیست.شرایط هیچ کدام از ما به آن چه که بود باز نمی‌گردد. از این آرزو که برای همیشه کنار هم باشیم گذشته‌ام. نه فقط زندگی‌ها و مشغولیت‌هامان دیگر با هم نمی‌خواند، می‌خواهد ازدواج کند و کسان دیگری را بیشتر از من دوست دارد، به نظرم سبکبالی فیلسوفانه‌اش را هم یک جایی در این چهار سال گم کرده. دلم برای عدالتفر می‌سوزد، قلب زیبایی دارد. اگر چه تفاوتهامان بسیار باشد، اما تنها دیدنش چیزی را در م
موضوع آزاد بدترین ایده‌ برای زنگ نقاشی است. با همه‌چیز آزاد چطور می‌توان خیال‌بافی کرد و بدون خیال چه باید کشید؟ واقعیت. 
پشت نیمکت نشسته و ذهنش مثل کاغذ دفترچه سفید. مداد را برمی‌دارد و‌ همانطور در هوا یک کادر مستطیلی می‌کشد. خوب نیست؟ کمی می‌چرخد، چشم چپش را می‌بندد و به سمت پنجره نگاه می‌کند. یک مستطیل کشیده و دراز را در هوا نشانه میگیرد، این چطور است؟ 
پشت نیمکت خیلی‌ وقت است که ننشسته‌ام، ولی پشت میز چرا. از شروع زنگ نقاشی هم مدته
بیخیال هوا چرا یه دفعه اینهمه سرد شد؟؟؟ پریروز از خواب که بیدار شدم یه لحظه وحشت برم داشت که نکنه یک مهرهست و من بی خبرم؟ در این حدچه اموجی زشتی:|

بگذریم ازین سرما. چند روز پیش تو خیابون صحنه ای دیدم، اندکی زیاد ناراحتم کرد. واقعه ی مورد نظر مربوط به پیرمردی بود که لیف میفروخت. یه خانمی اومدو قیمت لیفارو پرسید،دونه ای پنج تومن بود. خانم دوتومن گذاشت کف دست پیرمرد که یه لیفو گرفته بود سمتش و گفت اینو بگیر نمی خوام:| 
راستش خیلی ناراحت شدم. مگه
گواهی ایزو 17025

مزایای گواهی ایزو 17025 بسیار زیاد است همچنین یکی از مهم ترین گواهی ها می باشد.گواهی ایزو 17025 اولین بار در سال ۱۹۹۹ توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ISO) و کمیسیون بین‌المللی انتشار یافت. این یک استاندارد مهم برای درجه‌بندی و آزمایش آزمایشگاه‌های سرتاسر دنیا است. آزمایشگاه‌های که برای این استاندارد بین‌المللی معتبر هستند، قابلیت فنی را نشان داده‌اند که شامل توانایی تولید دقیق و دقیق و یا داده‌های کالیبراسیون است.
مز
سلام
من آدم ورزشکار و طبیعت گردی هستم و مشکلم هم مربوط به همین علاقه م به کوهنوردی و طبیعت گردیه.
از یه طرف  آدم معتقدی هستم و نماز و روزه رو به جا میارم و از طرفی هم خیلی بگو بخند و شوخ طبع هستم به خصوص تو جمع با دوستان، البته این هایی که گفتم هیچ ربطی به سوالم نداشت فقط خواستم یه آشنایی مختصری از خودم به شما عزیزان بدم.
مشکل اصلی من اینه که تو گروه های کوهنوردی و طبیعت گردی که هستم هم پسر توشون هست و هم دختر، و مشکل من در برخورد و احوال پرسی با د
بر اساس سایت مشاوره حقوقی دینا ، سازمان های مردم نهاد سازمان هایی هستند که به صورت داوطلبانه و کاملا غیر انتفاعی توسط افراد بدون وابستگی به دولت و دستگاه حکومتی تشکیل می شوند که اهداف انسان دوستان و بشر دوستانه ی خود را دنبال می کنند . سمن ها در کشور های پیشرفته جایگاه مهمی دارند . NGO ها به نحوی واسطه ی میان دولت و مردم هستند و در سطح بین المللی تجلی به رسمیت شناختن نقش فرد در مجامع بین المللی هستند . صلیب سرخ یکی از معروف ترین نمونه های سازمان
انسان و فرشته دو ستایشگر خالق هستند و به ستایشگری معروف اند.ولی ایا جز انسان و فرشته ستایشگران دیگری هستند؟ایا ما انها را می بینیم؟می شناسیم؟حکایت زیر ایینه ای برای دیدن و شناختن اینان است:((یاد دارم که شبی در کاروانی همه شب رفته بودم و سحر در کنار بیشه ای خفته.شوریده ای که در ان سفر همراه ما بود.نعره براورد و راه بیابان گرفت و یک نفس ارام نبافت.چون روز شدگفتم:((این چه حالت بود؟))گفت:((بلبلان را شنیدم که به نالش در امده بودند از درخت و کبکان در کو
نظریه شخصیت اگزیستانسیال
درصورتی‌که اصطلاح شخصیت به یک رشته صفات ثابت درون شخص اشاره داشته باشد، وجودنگرها از آن‌ها ناخشنود خواهند بود (باس، ۱۹۸۳). از نظر آن‌ها، وجود نوعی فرآیند شکل‌گیری، شدن و هستی است که ثابت نیست یا با صفات به‌خصوصی مشخص نمی‌شود. هستی نوعی فعل، وجه وصفی است که به فرآیندی فعال و پویا اشاره دارد. وجود فقط درون فرد روی نمی‌دهد بلکه بین افراد و دنیای آن‌ها صورت می‌گیرد.
وجود را به بهترین وجه می‌توان به صورت بودن- در-

دانشجویان و کاربران گرامی محتوای این فایل ،خلاصه و جزوه روان شناسی شناختی بر گرفته از کتاب روان شناسی شناختی دکتر گنجی حاوی نکات کلیدی و مهم مناسب برای مرور سریع شب امتحان می باشد که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمائید. .
عناوین جزوه روان شناسی شناختی:
شناختن شناخت
معرفی روان شناسی شناختی
تعریف علم و مراحل روش علمی
مفهوم استقرا و قیاس (induction & deduction)
ساختار شناخت و مفهوم پردازش اطلاعات و رسم نمودار
ا
نمیدونم ...
واقعا شاید ابجی داره درست میگه و دچار بحران ۲۲ سالگی شدم...
دغدغه شغل ودرس و خونواده و غیره...باعث شده خودمو فراموش کنم...
امروز از مامان میپرسم من کیم؟
میگه دیوونه شدی؟اول صبح؟
میگم ...نه...بگو کیم؟ویژگی هام چیاس؟
میگه...اما میفهمم نیستم...ینی شایدم باشم...ولی وقتی مثلا میگه دلسوز  یاد این میوفتم که گربه جلو چشمام رفت زیر ماشین و من حتی پلکم نزدم...
وقتی میگه استرسی ...یاد تمام روزایی میوفتم که امتحان داشتم و هرکاری میکردم جز درس خوندن...وق
شناخت خود و واقعیت زندگی :با شناخت خود سبب می شود فرد با شناخت نقاط مثبت و منفی
مشکلات خود را به آسانی برطرف کند و تصویر مثبتی از خود داشته باشد.
کسی که خودش را بشناسد با خود هیچ گونه تعارفی نمی کند و همچنین با درست انتخاب کردن ،
شناختن جایگاه خود ، توانایی های جسمی و روحی خود در زندگی به موفقیت می رسد.
آیا خود را بخوبی می شناسید؟علایقتان را می شناسید؟می دانید در هر شرایطی چه رفتاری دارید؟توان کنترل برخی رفتارهای خود را دارید؟خود واقعی را تا چ
 Faception یک شرکت خصوصی است که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده و به عنوان شرکت پروفایل شخصیتی صورت شناخته می شود. آن ها تیمی از متخصصان رده بالای جهانی، در زمینه بینایی رایانه ای، آنالیز چهره، یادگیری ماشین، روانشناسی، فن آوری و بازاریابی هستند. ماموریت آن ها بیان می کند:
“ما معتقدیم که شناختن و درک مردم، کلیدی برای بهبود ارتباطات و تصمیم‌گیری درست در مورد فرد پیش رو، یا درون فیلم است. همچنین معتقدیم که چهره افراد شخصیت آن ها را نشان می‌دهد. با رشد شبکه

وقت شناسی
بسیاری از عبادات هستند که انجام آنها در وقت و زمان خاصی انجام می پذیرد ، عباداتی چون حج ، روزه ی ماه مبارک رمضان و نمازهایِ روزانه ای که در پنج وقت انجام می شود ، از این رو رعایت اوقاتی که تعیین گردیده برای انجام عبادات لازم شمرده شده است ، و وقت شناسی و در نظر گرفتن زمان عبادت ، بخشی از وظایف کسانی به حساب می آید ، که می خواهند به تکلیف خود عمل کنند .
به همین جهت است که به افراد مؤمن توصیه به شناختن اوقات و زمان های نماز گردیده و این م

وقت شناسی
بسیاری از عبادات هستند که انجام آنها در وقت و زمان خاصی انجام می پذیرد ، عباداتی چون حج ، روزه ی ماه مبارک رمضان و نمازهایِ روزانه ای که در پنج وقت انجام می شود ، از این رو رعایت اوقاتی که تعیین گردیده برای انجام عبادات لازم شمرده شده است ، و وقت شناسی و در نظر گرفتن زمان عبادت ، بخشی از وظایف کسانی به حساب می آید ، که می خواهند به تکلیف خود عمل کنند .
به همین جهت است که به افراد مؤمن توصیه به شناختن اوقات و زمان های نماز گردیده و این م

امام زمان (عج):

اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِیقَ الطَّاعَةِ
خداوندا روزیمان کن توفیق اطاعت و فرمانبرداری ات

وَ بُعْدَ الْمَعْصِیَةِ
و دوری از گناه 

وَ صِدْقَ النِّیَّةِ
و صداقت در نیت

وَ عِرْفَانَ الْحُرْمَةِ
و شناختن آنچه حرمتش لازم است

وَ أَکْرِمْنَا بِالهُدَى وَ الاسْتِقَامَةِ
و ما را به راهنمایی و پایداری گرامی دار

وَ سَدِّدْ أَلْسِنَتَنَا بِالصَّوَابِ وَ الْحِکْمَةِ
و استوار ساز زبان ما را به درست گویی و گفتار حکیما
معرفی کتاب به مناسبت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام
کتاب: روز خدا
نویسنده: سید محمدهاشم پوریزدان پرست
مردم ایران قلب خود را به روی مسئولانی که از جانب امام انتخاب شده بودند، باز کرده بود. جیمی کارتر، رئیس جمهور آمریکا، طی پیامی ضمن ابراز نگرانی از توانایی و ترکیب دولت موقت، با به رسمیت شناختن آن، اعلام کرد که با دولت تازه ایران همکاری خواهد کرد. این جریان با حسن استقبال مهندس مهدی بازرگان، نخست وزیر دولت موقت مواجه ش
آنها اهل نوشتن نیستند، وبلاگی ندارند، اهل شعر و‌ داستان، بظاهر، نیستند. وقتشان با کارهای دیگر پر است. حرف نمی‌زنند، وارد به اصطلاحات پیچیده نیستند، فرصت نمی‌کنند به خودشان فکر کنند چه برسد به شناختن و اخبار هنرمندان و چهره‌های مشهور را دنبال کردن. نقاشی نمی‌کنند، ساز نمی‌زنند اما باوجود همه‌ی اینها، باز سر آخر هردو گروه حس مشترکی داریم. حسی بر آمده از ترکیب سلول‌ها، اندام‌ها، یک مغز، و قلبی در سینه. قلبی بدون شک شکستنی، هورمونهایی حس
دولت «بیت کوین» را به رسمیت شناخت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از موافقت کمیسیون اقتصادی دولت با به رسمیت
شناختن صنعت «بیت کوین» خبر داد.
الیاس حضرتی پس از جلسه‌­ای با مسئولان وزارت اطلاعات، وزارت اقتصاد و
پدافند غیرعامل با بیان اینکه متأسفانه ما در مواجهه با پدیده‌های جدید بسیار کند
عمل کرده و تجارب خوبی در زمینه برخورد با پدیده­‌های نو نداریم، افزود: همیشه راه
مقابله، دستگیری و جمع آوری را انتخاب کرده‌­ایم در حالی که در پدیده­‌های نو ا

سفرنامه حج جلال آل احمد در سال 1343 با سبک نوشتاری خاص خودش.
اگر علاقه ای به خواندن سفرنامه دارید و دوست دارید از اوضاع مکه و حج پنجاه و چند سال پیش مختصری بدانید، گزینه مناسبی است؛ به خصوص اینکه کوتاه هم هست. 

من برای بار دوم بود که می خوندمش؛ حس می کردم سال ها پیش با سر به هوایی:دی خوندمش برای همین دوباره این کارو کردم. نه خیلی دوستش دارم و نه برعکسش ولی اطلاعات خوبی از اون دوران در خودش داره و این جالبش کرده.
از منظر بوبر کسوف خداوند کسوف نور الهی است؛ در واقع چنین است مشخصه برهه ای تاریخی که اینک جهان از سر می گذراند. درست مانند کسوف خورشید که در نفس خورشید تغییری روی نداد
مجموعه : امام احمدالحسن (ع) را اینگونه شناختم
به عربی : هکذا عرفت الامام أحمد الحسن (ع)
موضوع : داستان شناختن و  ایمان آوردن برخی از انصار به سید احمدالحسن (ع)
نویسنده : الشیخ ناظم العقیلی Sheikh Nadem Aloqaili
زبان : فارسی
نسخه : pdf
تعداد صفحات : 33
تاریخ نوشتار : 23 جمادی الثانی 1431 ه.ق
ترجمه : گروه مترجمان انصار امام مهدی (ع)
منبع : کانال تلگرام یمانیون
متن عربی : html

مطالب مرتبط : 
ادامه مطلب
قال رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم ):انی لااخاف علی امتی مومنا
ولامشرکا اما المومن فیمنعه الله بایمانه ،واماالمشرک فیجزیه الله بشرکه ،ولکنی
اخاف علیکم کل منافق عالم اللسان ،یقول ماتعرفون ویفعل ماتنکرون-سفینه البحارج2
ص606
من برامتم نه ازمومنان بیمناکم ،نه ازمشرکان ،اما مومن ایمانش مانع
ضرراواست ،واما مشرک خداونداورابه خاطرشرکش رسوا می کند،ولی من ازمنافق برشما می
ترسم که اززبانش علم می ریزد(ولی درقلبش کفروجهل است )سخنانی می گویدکه
آشنایی با کاربردهای انواع مختلف یو پی اس ups

در بازار در مورد انواع مختلف سیستم های یو پی اس ups و ویژگی
های آنها اطلاعات مبهم و گیج کننده ای وجود دارد. در این مطلب در مورد هر
یک از انواع یو پی اس ها و کاربرد عملی انها بحث شده حتی در بعضی موارد
معایب و مزایای انها نیز ذکر می گردد. بنابراین با توجه به این اطلاعات
تصمیمات درستی در مورد انتخاب نوع سیستم یو پی اس مورد نظر اتخاذ خواهد شد.

معرفی سیستم یو پی اس ups
انواع مختلف یو پی اس ها و مشخصات آنها م
میرمَهنای دُغابی ...میرمَهنای دُغابی... میرمَهنا
چرا این اسم رو نشنیده بودم؟! ... حتما خیلی ها هم مثل من نشنیدن .
بر جاده های آبی سرخ! کتابی از نادرابراهیمی واقعا بزرگ از زندگی بزرگمرد نامدار به عمد گمنام مانده به نام میرمَهنای دُغابی! امیرِناوبران و سالار دریاداران و قایق رانان تاریخ ایران و بزرگ ترین سردار دریایی ایران از آغاز اسطوره تا قلب واقعیت .
میرمَهنای دُغابی ، اصلی ترین شخصیت این داستان ، سردار بی پروای دریای جنوب بود: زبَرمردی که ای
Pom Poko
سال‌ها پیش، انسان‌ها همراه طبیعت بودن و راکون‌ها هم از غذای بیشتری که کنار انسان‌ها بود، استفاده می‌کردن. تا اینکه انسان‌ها رفتن و بنای ساختن شهری جدید بر پا شد. طی چند سال تپه‌ای بزرگ نابود و تبدیل به خونه‌های مسکونی "شهر جدید" شد. ساخت و ساز ادامه داشت و جنگل رو می‌بلعید. در این بین، راکون‌ها که محدوده‌ی قلمروشون کوچیک و کوچیک‌تر شده بود، دو گروه شدن و بر سر غذا با هم جنگ پرداختن. تا اینکه راکون زنی که بسیار خردمند بود، جنگ رو متو
پستاى قبلى همه یه بازدید و پنج تا و سه تا... بعد یهو این قبلیه ٢٩ تا! چرا؟
خیلى جالبه که من توى ایران مینویسم و اینهمه IP خارجى! همتون با فیلترشکن میاید؟ چرا؟ منم باید با فیلترشکن بیام وبلاگاتون؟
از رومانى آخه کى میاد وبلاگ من به جز یه فیلترشکن زیبا؟٦٠ درصد اونایى که میان اینجا از کشور دوست و همسایه آمریکان! جل الخالق!
اینکه نوشته سیستم عامل فلان یعنى از کامپیوترشون میان؟ یعنى میرن کامپیوتر رو روشن میکنن واسه دیدن وبلاگ؟ آهان لپ تاپ هم میتونه ب
عمر انسان‌ها محدود است. شما فرصت ندارید تا بهترین ایام جوانی خود را با آزمون و خطا سپری کنید تا شاید دست آخر متوجه شوید که برای چه کاری ساخته شده‌اید و سراغ چه کارهایی نباید بروید. علم «استعدادیابی» می‌تواند از به خطا رفتن مهم‌ترین سرمایه ما یعنی عمر جلوگیری کند و آنچه ما در وجودمان به صورت بالقوه داریم را در مسیر درست هدایت کند تا در نهایت شکوفا شود. 
در میان تمام کارها و پژوهش‌های انجام شده در عصر انسان و شرق و غرب عالم، حکمت اسلامی ادعا
مشاور تلفنی پرورش شترمرغ

تغذیه
شترمرغ ها منحصر به فرد هستند ومشابه بلدرچین و بوقلمون و سایر طیور نیستند. آنها برای بهینه سازی سلامتی و به حداکثر رساندن پتانسیل تولید خود به جیره های غذایی خاص با ارزش غذایی بالا به همراه مقدار زیادی ویتامین ها و مواد معدنی موجود در جیره ها نیاز دارند.
توانایی دستیابی به تولید بهینه به طراحی تولید جیره های تغذیه شده و استانداردهای مدیریتی زیر نظر متخصصین واقعی با تحصیلات خاص شترمرغ بستگی دارد. هنگام توسعه
چند روزه دارم فکر میکنم بیام اینجا چی بنویسم؟! از خاطرات گذشته بنویسم یا اتفاقای روزمره ای که نمی‌افتند؟ از امید واهی ای که داره به سمت زایل شدن میره یا امیدهای دیگری که دارن شکل میگیرن؟ راستش هیچوقت توی دسته بندی خوب نبودم،هیچوقت نتونستم کتاب هامو، مسئولیت هامو، علایقم و خیلی چیزای دیگه رو دسته بندی کنم.
فکرامو هم به همچنین،فکرایی که مثل سنگ ریزه میچرخن توی سرم و هی صدا میدن و نمیتونم سر و سامون بدم بهشون.نمیتونم بگم آروم بگیرین تا من ببی
مشاور تلفنی پرورش شترمرغ

تغذیه
شترمرغ ها منحصر به فرد هستند ومشابه بلدرچین و بوقلمون و سایر طیور نیستند. آنها برای بهینه سازی سلامتی و به حداکثر رساندن پتانسیل تولید خود به جیره های غذایی خاص با ارزش غذایی بالا به همراه مقدار زیادی ویتامین ها و مواد معدنی موجود در جیره ها نیاز دارند.
توانایی دستیابی به تولید بهینه به طراحی تولید جیره های تغذیه شده و استانداردهای مدیریتی زیر نظر متخصصین واقعی با تحصیلات خاص شترمرغ بستگی دارد. هنگام توسعه
بعد از مدت‌ها، اومدم و سر زدم به یک‌سری وبلاگ‌هایی که می‌شناختم. اغلب، فراموش شده و رها شده بودن. مثل خونه‌ای که مسافراش برنگشته‌ن و همه‌چیز همونطور باقی مونده و اما خاک خورده و بوی نم گرفته‌ان. بعضی هم که حتی آدرسی باقی نمونده بود و تبدیل به بلاگ دیگه‌ای شده بودن. اما، حسادت بردم به آدم‌هایی که هنوز می‌نوشتند. تاریخ آخرین نوشته‌شان همین تیر و مرداد بود. با خودم فکر کردم، چقدر از این آدم‌ها پایین‌ترم. یا کاش، با هم رفاقتی داشتیم. 
بعد
از کجا می‌فهمید کسی دروغ می‌گوید؟
اولین مشارکت جمعی در پژوهش ریچارد، آزمون حقیقت‌سنجی مگا لب بود. رابین دی، روزنامه‌نگار کهنه‌کار دو بار از فیلم مورد علاقه‌اش حرف می‌زند.
او یک بار حقیقت را می‌گوید، اما بار دیگر دروغ می‌گوید. هر دوی این فیلم‌ها در برنامهٔ زنده پخش شد و از تماشاگران خواسته شد که تماس بگیرند و حدس بزنند در کدامیک از این فیلم‌ها رابین حقیقت را می‌گوید. این امر به ریچارد و گروه پژوهش اجازه داد تا به نشانه‌هایی که بیشتر آ
اصطلاحات اساسی در دنیای تایپوگرافی را بیاموزید. در این مقاله ، اموزش کامل تایپوگرافی و چند اصطلاح سوء استفاده را توضیح خواهیم داد ، روی ارقام و نمادها لمس می کنیم و برخی از اصطلاحات ضروری برای تایپ را توضیح می دهیم.
در دنیای تایپوگرافی و طراحی ، اصطلاحات بی شماری وجود دارد که برای شناختن طراحان مبتدی ضروری است. برخی از این اصطلاحات به طور گسترده گیج و سوءاستفاده می شوند. در این راهنمای نهایی برای تایپوگرافی پایه ، من اصطلاحات اساسی را که با
طراحی سایت در کرج
این که آیا شما یک مدیر شرکت تبلیغاتی، یک مدیر رستوران، یک پزشک یا هر گونه کسب و کار که نیاز به حضور آنلاین را دارید، یک پیشنهاد کاملا سفارشی برای نیازهای شما ایجاد می کنیم. ما علاقه مند به شناختن شما و کسب و کار شما هستیم تا بتوانیم بهترین راه حل را ارائه دهیم. هر راه حل یکسان نیست و هر مشتری نیازهای یکسانی را ندارد.
طراحی سایت آموزشی
چرا آموزشگاه ها حتما نیاز به وب سایت دارند؟وب سایت آموزشگاه قطعا بهترین جایی است که می تواند
 شناخت شناسی
نفهمیدن چیست؟
همواره نفهمیدن است که به طور یقین فهمیده می شود و فهمیدن ها همواره محکوم به فهم نشدن هستند و غرق در تردیدند و فنای کامل هر چیزی که عرصه بروز معنای کامل آن چیز است انسان را به مقام فهم نشدن کامل و یقین بار آن چیز می رساند. فقط فهمیده نشدن است که همواره تکامل می یابد در جریان ابطال فهمیده شدن ها. فهم کامل همان نفهمیدن کامل و کل یک چیز است، کلاً و کاملاً و اصلاً و ابداً نفهمیدن همان فهم کامل است و اعتراف بر این نفهمی و ما
هر وقت فکر می‌کنم دیگه تو اوج آشفتگی ذهنی هستم و بدتر از این نمیشه، موقعیت جدیدی پیش میاد تا بفهمم اوج یعنی چی. پر از سوال و ابهام و ترسم. می‌دونی الان دانشگاه فقط یه بخش از زندگیم نیست که بخوام اهمیتشو کم کنم. تو بقیه قسمتا هم شاخه کشیده و این گره قدیمی رو کورتر کرده.
این انصاف نیست که سالهاست دارم تلاش می‌کنم تا به فرمولی برای شناختن خودم برسم اما انگار روز به روز دارم دورتر میشم. هر روز انگار تازه متولد شدم و با یه موجود جدید و در عین حال به
Pom Poko
سال‌ها پیش، انسان‌ها همراه طبیعت بودن و راکون‌ها هم از غذای بیشتری که کنار انسان‌ها بود، استفاده می‌کردن. تا اینکه انسان‌ها رفتن و بنای ساختن شهری جدید بر پا شد. طی چند سال تپه‌ای بزرگ نابود و تبدیل به خونه‌های مسکونی "شهر جدید" شد. ساخت و ساز ادامه داشت و جنگل رو می‌بلعید. در این بین، راکون‌ها که محدوده‌ی قلمروشون کوچیک و کوچیک‌تر شده بود، دو گروه شدن و بر سر غذا با هم جنگ پرداختن. تا اینکه راکون زنی که بسیار خردمند بود، جنگ رو متو
دو هفته ای بود نخل نارنج رو شروع کرده بودم و امروز این کتاب هم تموم شد چسبید به موزه کتاب ها و خاطرات من از اون ها. اگر 10 سال دیگه از من بپرسن اون سالی که رامبد رفت کانادا رو یادته من یاد این کتاب میوفتم یا اگه درباره صدرنشینی تیم ملی والیبال حرف زده بشه به این کتاب فکر میکنم چون تو این دوره و این اتفاقات ذهنم درگیر این کتاب بوده. بهترین جمله کتاب از نظرم"هیچ قضایی ادا نمی شود. حتی اگر تکرار شود." هست و فلسفه این که راه دقیقی برای جبران گذشته نیست
احتجاج امام علی (ع) بر ابن کواء
 ابن الکوّاء از جمله افرادی بود که در باره معارف دین دچار تردید بود و از هیچ تشکیکی ابا نداشت و از حلم بردباری امام (ع) و اخلاق عظیم او سوء استفاده می کرد و فرصت را برای هجمه به دین مناسب دیده بود. امام او را بازداشت و تبعید نکرد تا اینکه او یکی از بزرگان و جاسوسان خوارج شد و امام پاسخ کلمات سخت او را با قرآن می داد.  ابن کواء وقتی به امام می گفت:
(لئن أشرکتَ لیحبَطَنَّ عَمَلُک)[1]: اگر مشرک شوی تمام اعمالت تباه می شود.
احتجاج امام علی (ع) بر ابن کواء
 ابن الکوّاء از جمله افرادی بود که در باره معارف دین دچار تردید بود و از هیچ تشکیکی ابا نداشت و از حلم بردباری امام (ع) و اخلاق عظیم او سوء استفاده می کرد و فرصت را برای هجمه به دین مناسب دیده بود. امام او را بازداشت و تبعید نکرد تا اینکه او یکی از بزرگان و جاسوسان خوارج شد و امام پاسخ کلمات سخت او را با قرآن می داد.  ابن کواء وقتی به امام می گفت:
(لئن أشرکتَ لیحبَطَنَّ عَمَلُک)[1]: اگر مشرک شوی تمام اعمالت تباه می شود.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها